Dofinansowanie za zaangażowanie
Do 23 sierpnia 2015 roku potrwa IV edycja programu „Na Rodzinę Można Liczyć”. Akcja jest prosta: za każde okazanie karty klubu IKEA FAMILY podczas zakupów, sklep przekazuje 50 groszy na Fundusz Stypendialny. Uzyskane w ten sposób środki zostają przeznaczone na stypendia dla uczniów angażujących się w życie lokalnych społeczności.
2015-08-10, 11:52

Ruszyła IV edycja programu „Na Rodzinę Można Liczyć”. Akcja jest prosta: za każde okazanie karty klubu IKEA FAMILY podczas zakupów, sklep przekazuje 50 groszy na Fundusz Stypendialny. Uzyskane w ten sposób środki zostają przeznaczone na stypendia dla uczniów angażujących się w życie lokalnych społeczności. Akcja trwa od 13 lipca do 23 sierpnia 2015 roku.

W IV edycji programu IKEA FAMILY realizowanego we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja oprócz wspierania zdolnych uczniów, którym brakuje środków na rozwijanie swoich pasji i talentów, położono nacisk na zangażowanie społeczne. Jest ono głównym kryterium przyznania dofinansowania. Dodatkowo stypendyści będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą realizację projektu odpowiadającego na potrzeby lokalnej społeczności. Pięć wybranych inicjatyw otrzyma 5 000 zł na realizację, a za trzy najlepiej zrealizowane, zespoły projektowe otrzymają nagrody rzeczowe.

- Uczniowe coraz częściej pozostają jedynie biernymi uczestnikami życia szkolnego oraz publicznego. Dlatego chcemy uczulić młodych ludzi na potrzeby osób żyjących na co dzień w ich otoczeniu i pokazać, że ich zaangażowanie może przynieść wymierne korzyści, zwłaszcza jeżeli działają w grupie - mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków. - Zachęcamy wszystkich klubowiczów IKEA FAMILY do każdorazowego okazywania swojej karty podczas zakupów. Im więcej środków uda się zebrać, tym więcej uczniów otrzyma stypendia – dodaje Magdalena Gorecka-Przepolska.

Badania pokazują, że stopień zaangażowania uczniów w życie lokalnych społeczności zmniejsza się wraz z wiekiem[1]. Mają oni poczucie braku wpływu na sprawy, które ich dotyczą i często są rozczarowani dotychczas podejmowaną aktywnością[2]. Wśród uczniów i studentów w wieku do 24 roku życia odnotowuje się najniższą wrażliwość na dobro publiczne[3].

- Polska jest prawdziwą kopalnią talentów i zaangażowanej w sprawy społeczne młodzieży. Często jednak na poziomie lokalnym trudno młodym społecznikom uzyskać poparcie i wsparcie dla ich pomysłów. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom udowodnimy, że warto wsłuchać się w głos nie tylko zdolnych, ale i aktywnych nastoletnich działaczy. Wspólnie z nimi będziemy zmieniali na lepsze ich najbliższe otoczenie – mówi Kinga Najkowska, koordynator programu „Na Rodzinę Można Liczyć” w Fundacji Świętego Mikołaja.

W ramach wszystkich trzech dotychczasowych edycji IKEA zgromadziła prawie
780 000 złotych. Środki te zostały przekazane na wsparcie 399 uczniów ze 159 szkół.
Z sylwetkami wybranych ubiegłorocznych stypendystów można zapoznać się na wystawie w IKEA Kraków, która dostępna będzie do 23 sierpnia 2015 roku oraz na stronie IKEA.pl/Stypendia.

Zasady i harmonogram przyjmowania zgłoszeń

Szkoły mogą zgłaszać się do programu za pomocą formularza on-line do 4 września 2015 r. Zgłoszenia od uczniów szkół, które zakwalifikowały się do programu, przyjmowane będą od 11 do 30 września 2015 r. W konkursie na projekt na rzecz lokalnej społeczności będą mogli wziąć udział jedynie stypendyści, którzy zostaną wyłonieni w tegorocznej edycji programu.

[1] Raport roczny programu „Szkoła bez przemocy”; Warszawa 2009

[2] Raport „Samorządność zaczyna się w toalecie”; Warszawa 2013

[3] Diagnoza Społeczna 2013. Warunki i jakość życia Polaków. Raport, Warszawa 2014

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Pawluś
Open Media
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.